پاسخ سوال های کاربران در مورد برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA و رفع عیب، ایراد، و خطاهای فرمول نویسی در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA توسط وبسایت سیسیان الکترونیک

طراحی بُرد مدار چاپی
لیفتراک برقی
مدار حسگر بدن انسان با سنسور PIR
مدار کنترل دما
مدار تایمر
مدار کاهش سرعت و کنترل فن ها
برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو4500
نرم افزارهای الکترونیک و برق
کنترل موتورهای AC
پاور و شارژر
تعمیر لامپ کم مصرف
تماس با سیسیان الکترونیک
پرداخت

در این صفحه، سوال هایی که کاربران وبسایت سیسیان الکترونیک، در مورد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA و برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، از راهِ ایمیلِ سیسیان الکترونیک ، مطرح کرده بودند را، به همراه جواب های داده شده توسط سیسیان الکترونیک، منتشر کرده ایم. ممکن است این سوال و جواب ها، جوابِ سوالِ شما در فرمول دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA نیز باشد. ولی اگر در این صفحه، جوابِ سوالِ خود را نیافتید، می توانید سوالاتِ خود را از طریقِ ایمیل با وبسایت سیسیان الکترونیک در میان بگذارید. در اولین فرصت، به سوالات شما در زمینه برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA پاسخ خواهیم داد و سوال و جواب های جدید را در همین صفحه منتشر خواهیم کرد.

سوال و جواب برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA

سوالات مربوط به حل ماتریس با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA

سلام...من میخوام با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA یک ماتریس سه در سه، یا یک دستگاه سه معادله سه مجهولی را حل کنم...اگر میشود کمکم کنید..ممنون

سلام
ماتریس زیر را در نظر بگیرید :

ضرایب یک دستگاه سه معادله سه مجهول، درایه های ماتریس بالا را پُر خواهد کرد. مجهول ها، شامل X, Y, Z هستند که، در ستون ضرایب ماتریس سه در سه جای می گیرند. محاسبه دستی چنین ماتریسی، بسیار وقت گیر است و ریسک خطای ناشی از محاسبات دستی در پی دارد. ماشین حساب کاسیو fx-4500PA پس از اینکه آن را برنامه دهی کنید، تمامی درایه های ماتریس بالا، به جز X, Y, Z را از شما می گیرد، و شروع به محاسبه می نماید و این توانایی را خواهد داشت که ماتریس سه در سه ساده، یا دترمینان یک ماتریس مختلط را، حل کند. در پایان، سه جواب دستگاه سه معادله سه مجهول که همان X Y Z هستند را، روی LCD خود به نمایش خواهد گذاشت. عملیات محاسبه مجهول ها برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA، تنها سه ثانیه طول می کشد. این کار از طریق یک بار برنامه ریزی این ماشین حساب، و سپس فراخوانی و اجرای برنامه برای بینهایت دفعه، میسر است. برنامه حل ماتریس سه در سه، و برنامه حل ماتریس مختلط سه در سه که درایه های قطبی دارد، در وبسایت سیسیان الکترونیک، با یک قیمت خیلی نازل، به فروش می رسند. قیمت هر برنامه و نحوه پرداخت، در آمده است. وقتی برنامه ماتریس سه در سه را در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود داشته باشید، مواجه شدن با هر ماتریس سه در سه ای، جای هیچ تردیدی باقی نخواهد گذاشت که شما، به جواب های صحیح، می رسید.

بسیار عالی و ارزونه. الان می خرم


سلام... آیا برای دترمینان ماتریس 3×3 هم، برنامه دارید؟

نیازی به برنامه جداگانه نیست. برنامه حل ماتریس 3×3 که برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA نوشته ایم، هنگام حل ماتریس، دترمینان را نیز، محاسبه می کند و در حافظه ذخیره می نماید. به این ترتیب که، اگر ماتریس زیر را داشته باشید و بخواهید دترمینان آن را بدانید، به صورت زیر عمل کنید:

کافیست پس از نمایش جواب های دستگاه سه معادله سه مجهول یا دو معادله دو مجهول خود، توسط ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، کلیدهای و و و سپس را بزنید. به این ترتیب، دترمینان ماتریس وارد شده، نمایش داده خواهد شد. تفاوتی نمی کند مقادیر K, L, P چه باشند. اعداد غیر صفر برای شروع محاسبه، کافیست. بنابراین، برنامه ماتریس سه در سه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، هم ماتریس های 3×3 حل می کند، هم ماتریس های 2×2 حل می کند، و هم دترمینان ماتریس را محاسبه خواهد کرد. مثلا اگر دترمینان ماتریس

را از ماشین حساب کاسیو fx-4500PA بخواهید، و این دستگاه سه معادله سه مجهول را با برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA حل کنید، به عدد 20254 خواهید رسید. روش کار به این شکل است که بعد از حل ماتریس نشان داده شده در بالا، با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، کافیست کلید و سپس کلید را بزنید. در این صورت دترمینان ماتریس شما توسط ماشین حساب کاسیو fx-4500PA به شکل زیر ، نمایش داده خواهد شد:


U=
     20254


یک راه دیگر نیز برای نمایش دترمینان ماتریس توسط ماشین حساب کاسیو fx-4500PA هست و آن اینکه، پس از حل ماتریس خود توسط ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، کلید و سپس کلید و بعد از آن کلید را بزنید. این بار، با نمایش عبارت زیر در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود مواجه خواهید شد، که همان دترمینان محاسبه شده ماتریس شما است:


U
     20254سلام. ببخشید؟ برنامه ماتریس 3×3 رو احتیاج دارم، و می خواستم بدونم بعد از خرید این برنامه از شما، چقدر طول میکشه که برنامه ماتریس 3×3 به دستم برسه؟

می تونید هر یک از برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA رو که می خواید، از بخرید. خرید تمامی برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA نیز، از اینجا میسر است. در صورت انجام تراکنش موفق، تا دو ساعت دیگه، رمز ورود به برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA رو به شما می فرستیم. معمولا، مدت زمان ارسال رمز ورود به برنامه خریداری شده، از 5 دقیقه تا 72 ساعت، متغیر است. برنامه ماتریس ساده می خواید یا ماتریس قطبی؟

آها... ممنون. برای تحلیل مدار میخوام

برا مدارهای بدون سلف و خازن، برنامه ماتریس 3×3 ساده کافیه. ولی برای مدار 2 و ماشین های الکتریکی و به طور کلی، برای حل ماتریس 3×3 با درایه های مختلط، باید برنامه ماتریس 3×3 قطبی یا مختلط را بخرید. انتخاب با شماست. ما فقط راهنمایی تون می کنیم.

سخته؟ وارد کردنش؟

نه سخت نیست. فقط باید ترتیبی از کلیدهای صفحه کلید ماشین حساب کاسیو fx-4500PA را بزنید. برای راحتی بیشتر و جلوگیری از سردرگمی کاربران، وبسایت سیسیان الکترونیک، برای این کار، طراحی و ساخته است. ، آنلاین هستند و نیازی به نصب و ثبت نام ندارند. همچنین، برای اینکه به شما نشان دهیم که چگونه ، فرآیند وارد کردن برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA را به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، انجام می دهند، یک برنامه رایگان در اختیار شما قرار داده ایم. این برنامه رایگان، برنامه محاسبه حاصل دو مقاومت موازی روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA است. با کلیک روی ،می توانید وارد شوید و همین حالا، برنامه مقاومت های موازی را ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کنید تا ببنید و آزمایش کنید برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA چگونه اند و چطور وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA می شوند. نیاز به نصب ندارند و روی تمامی سیستم عامل ها، اجرا می شوند. تفاوتی هم ندارد که با گوشی، تبلت، یا کامپیوتر، وارد آن شوید. نکته اینکه، به جای شماره تراکنش، آدرس وبسایت سیسیان الکترونیک را، یعنی www.Ciciyan-Electronic.ir وارد کنید تا به نرم افزار، وارد شوید.

تا کی داخل حافظه میمونه؟

تا ابد می مونه. مگر اینکه کاربر، پاکش کنه، یا کلید ریست ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خودش رو که در پشت ماشین حساب کاسیو fx-4500PA قرار داره، فشار بده

ممنون من برم بخرم


سلام میخواستم ببینم آیا با این ماشین حساب میشه ماتریس 2×2 حل کرد؟ میشه راهنمایی کنید؟

سلام
بله، با برنامه حل ماتریس 3×3 ، می توانید ماتریس 2×2 نیز حل کنید. به ماتریس 3×3 زیر نگاه کنید:

در یک ماتریس 2×2 ، تنها درایه های A, B, D, E, X, Y, K, L موجود هستند. وقتی برنامه ماتریس 3×3 را روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، فراخوانی و اجرا کنید، تمامی درایه های ماتریس بالا به جز درایه های X, Y, Z که مجهولات مسئله اند، از شما پرسیده می شود. اگر برنامه را برای حل یک ماتریس 2×2 فراخوانی کرده اید، کافیست به جای درایه های C, F, G, H, P عدد 0 وارد کنید و به جای درایه I ، عدد 1 وارد نمایید. درایه I به دلیل واقع شدن روی قطر اصلی ماتریس، در هنگام حل ماتریس 2×2 باید با عدد 1 مقدار دهی گردد.
بنابراین، با وارد کردن برنامه حل ماتریس 3×3 ، به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، می توانید هر ماتریس 2×2 را نیز، به سادگی حل کنید و نیازی به برنامه مجزا یا ماشین حساب دیگری نیست.


سلام، هنگام وارد کردن برنامه به ماشین حسابم، متوجه شدم که یکی از اون مثلث کوچیک ها رو، جا انداختم. اون چیه و چه جوری واردش کنم؟

اون از دستورات برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، به CPU ی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA هست. برای تشکیل دوباره آن علامت مثلث جا افتاده، کافیست مکان نمای چشمک زن روی متن برنامه وارد شده در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود را، با زدن کلید های و یا به محل جا افتادن آن مثلث کوچک ببرید. حالا کلید و سپس کلید را بزنید، تا یک فضای خالی، در میانه متن برنامه، ایجاد شود. سپس با ترکیب کلیدهای زیر، آن علامت جا افتاده را، در مکان مورد نظر، ایجاد کنید:

راهنمای کلیدهای ترکیبی ماشین حساب کاسیو fx-4500pa
از چپ به راست بخوانید
⇨ یک مثلث قائم الزاویه تو پُر می سازد که وتر آن سمت چپ است ⇨
کلید

کلید
2ndF

ممنون از شما، بله وارد کردم، آیا در ماتریسی که اون طرف مساوی، هر سه درایه K, L, P صفر باشند، مجهولات رو محاسبه نمی کنه؟

خوشحالیم از اینکه به شما، در زمینه فرمول ها و برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA کمک کرده ایم. در مورد این سوال شما، راهنمایی وبسایت سیسیان الکترونیک، یک راهنمایی کُلی است. ولی این مورد که اعلام کردید، بدیهیست. چون برخی درایه های موجود در براکتِ آن سوی مساوی، می توانند صفر باشند. درست مثل ماتریس زیر:

که از سه معادله زیر تشکیل شده است:

1x+1y+1z=1
2x+1y+2z=0
3x+2y+4z=1

ولی این گونه نیست که شما اعداد را تصادفی انتخاب کنید و ماتریس حل داشته باشد. بلکه باید ماتریس را از یک دستگاه سه معادله سه مجهول ، استخراج، تهیه و تدوین کنید. سپس آنچه تدوین کرده اید را در درایه های ماتریس جایگزین کنید و از ماشین حساب کاسیو fx-4500PA و برنامه حل ماتریس 3×3 سیسیان الکترونیک، جواب بخواهید. در نتیجه، مثلا اگر رشته شما الکترونیک یا برق است و این ماشین حساب را برای امتحان هایی مثل مدارهای الکتریکی یا الکترونیک بخواهید، فقط در صورتی دستگاه سه معادله سه مجهول دارید، که در سوال ، یک مدار سه طبقه وجود داشته باشد، و احتمالا، دست کم باید دو منبع ولتاژ یا جریان در آن موجود باشد که بتوانید دستگاه سه معادله سه مجهول صحیحی را از معادلات KVL یا KCL آن، به دست آورید. سپس ، می توانید ساده سازی کرده و در نهایت، سه معادله را تدوین کنید. پس از تدوین سه معادله، می توانید ضرایب را به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA دارای برنامه حل ماتریس 3×3 سیسیان الکترونیک، بدهید، تا آن را برایتان حل کند. در نتیجه، چون ممکن است در مدارهای الکتریکی یا الکترونیکی، یک گره مداری، دارای ولتاژ صفر بشود، یا دارای جریان صفر بشود، خب قائدتا، براکت آن سوی مساوی ، می تواند دارای یک درایه صفر هم باشد. ولی این که هر سه درایه، صفر باشند، نه منطقیست، نه واقعیست، و نه اجراییست و نه آن معادلات، به هم مربوط بوده اند. پس بنابراین، نمی توانید برای آزمایش برنامه ماتریس 3×3 ، چه زاویه دار، چه ساده، اعدادی تصادفی و شانسی وارد کنید. ضمنا، در انتهای به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، یک ماتریس نمونه، به شما نشان داده می شود و حل گام به گام آن ماتریس، به شما آموزش داده می شود، تا از صحت عملکرد برنامه حل ماتریس 3×3 بر روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، اطمینان حاصل یابید. اگر معادلاتی از مسئله یا مدار الکتریکی که قصد حل آن را دارید، استخراج کردید که، هر سه درایه آن سوی مساوی اش، یعنی درایه های K, L, P برابر با صفر شد، به تحلیل خود، شک ببرید و از نو، همه چیز را بررسی کنید. اعداد درایه های ماتریس 3×3 ، باید نتایج ساده سازی ها و تحلیل گری شما، از یک مدار یا یک مسئله ریاضی باشند و باید با هم در ارتباط باشند. اگر اعداد بی ربط به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA بدهید، بدیهیست که ، این چنین معادله ای، الزاما حل ندارد و ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خطا خواهد داد یا نتایجی غلط به نمایش خواهد گذارد. این که کدام حالت رخ دهد، کاملا مربوط به منشا اعدادیست که شما به برنامه حل ماتریس 3×3 داده اید. امیدواریم این جواب نیز، کامل و گویا بوده باشد.


سلام مهندس، ببخشید، روش چیدن دستگاه سه معادله سه مجهول، در ماتریس، برای حل کردن با برنامه ماتریس 3×3 برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA چه جوریه؟ لطفا راهنمایی می کنید؟

فرض کنید دستگاه سه معادله سه مجهول شما، به شکل زیر است و می خواهید آن را در ماتریس قرار دهید تا با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA حل کنید:

2x-4y+6z=30
7x+12y+100z=240
-60x+55y+12z=60

در چنین شرایطی، باید ماتریسی به صورت زیر، بچینید:

سپس برنامه ماتریس 3×3 روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود را، فراخوانی و اجرا کنید. مقدار درایه های A, B, C, D, E, F, G, I, K, L, P را یک به یک، وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA کنید. در ظرف سه ثانیه پس از وارد کردن آخرین درایه، ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، ماتریس 3×3 شما را حل نموده و جواب ها را که X, Y, Z می باشند، نمایش می دهد. ماتریس بالا، ماتریس نمونه است که پس از حل توسط ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، جوابهایش ، باید به صورت زیر در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، به نمایش در آید:

X=Q/U
     -4.85237484


Y=R/U
    -4.929396662


Z=S/U
    3.331193838


بدیهیست اگر ماتریس 3×3 بالا را به صورت دستی، یا با نرم افزار متلب حل نمایید، باید به جواب های بالا برسید. به یک مثال دیگر از چیدمان معادلات در درون ماتریس 3×3 توجه کنید:

1x+1y+1z=1
2x+1y+2z=0
3x+2y+4z=1

که یک ماتریس 3×3 به شکل زیر تشکیل خواهند داد:


سلام.
ماتریس معکوس هم میشه بدست اورد با این ماشین حساب؟

سلام.
از آنجا که ماتریس معکوس برای تمامی ماتریس ها، وجود ندارد و تعریف نمی شود، بنابراین، ما برای آن، برنامه ای ننوشته ایم.
ممکن است در آینده، چنین برنامه ای برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA بنویسیم و به فهرست برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA اضافه کنیم. در آینده، وبسایت سیسیان الکترونیک را برای این مورد، بررسی کنید.


چگونگی پاک کردن یک برنامه از ماشین حساب کاسیو fx-4500PA

سلام. در وارد کردن برنامه، اشتباهی داشتم و حالا یک برنامه زائد توی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA من هست. چطوری می تونم این برنامه اضافه رو از توی ماشین حسابم پاک کنم؟

برای پاک کردن یک برنامه از ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، کلید های نمایش داده شده در زیر را، بزنید:

 1. ماشین حساب را روشن کنید.
 2. کلید MODE را بزنید.
 3. کلید EXP را بزنید تا به حالت نوشتن برنامه بروید.
 4. کلید FILE را بزنید تا نام برنامه مورد نظر جهت پاک کردن، روی صفحه ماشین حساب ظاهر شود.
 5. کلیدِ راست پیما ⇨ (فِلِش رو به راست) را بزنید تا وارد حالت اصلاح برنامه شوید و علامت EDIT روی صفحه ماشین حساب ظاهر گردد.
 6. کلید AC یا کلید DEL را بزنید.
 7. کلیدِ آبی رنگِ EXE را بزنید.
 8. کلید OFF را بزنید.

حالا ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود را روشن کنید. این بار که ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما روشن می شود، دیگر آن برنامه که با روش بالا، پاکش کرده اید، از حافظه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما پاک شده است و با زدن کلید فایل مشاهده نخواهد شد.


مهندس، کلید جذر (رادیکال) رو چطوری وارد کنم؟

در طرحواره و جانمایی تمام کلیدهای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA را در دسترس کاربران و علاقه مندان قرار داده ایم.
اگر ملاحضه کنید، می بینید که کلید که مورد سوالِ شماست، در زیر کلید قرار گرفته

تو جدول نرفتم دیگه فقط دارم به گفته های شما مراجعه میکنم

ما برای تدوین و تولید و جانمایی کلید های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA زحمت بسیار، کشیده ایم و وقت بسیار زیادی صرف کرده ایم. عجیب است اگر شما حاضر به صرف دقیقه ای وقت، برای خواندن آن نیستید‼ تایپ و توضیحِ مجددِ کلیدهای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، بصورت اختصاصی برای شما، کاریست عبث، و موجب هدر رفتِ وقت و انرژی . پذیرفته نیست که، حتی به درستی به کلید های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود نگاه نکنید، و جای تک تک کلیدها را از ما بپرسید‼ لطفا با دقت به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA و کلید هایش نگاه کنید. در صورتی که واقعا چیزی را جا انداخته باشیم و یا موضوعی مبهم وجود داشته باشد، جوابگو هستیم. نمی توانیم کُل سایت را دوباره برای شما تایپ کنیم.


سوالات مربوط به حل معادلات درجه دو و سه با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA

سلام من ماشین حساب کاسیو fx-4500PA رو دارم. چطور ممکنه که بتونم به ماشین حسابم برنامه بدم ؟ نیاز به گرفتن Solve دارم اما ماشین حساب کاسیو fx-4500PA این ویژگی رو نداره . یعنی همون حل معادلات درجه 3 و معادلات درجه 2 ، که نیاز به گرفتن Solve داره. چون من نا امید شدم و میخواستم 5800بخرم بخاطر نداشتن slove و LR

با سلام
برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، از میسر است. برای آزمایش برنامه دهی و دیدن اینکه چگونه کار می کنند، کلیک کنید و به جای شماره تراکنش، آدرس وبسایت سیسیان الکترونیک را وارد نمایید. به این ترتیب، به برنامه حل مقدار دو مقاومت موازی هدایت خواهید شد تا آن را، به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود وارد کنید و سپس، آزمایشش کنید و درکی از نحوه وارد کردن برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA به دست آورید. برای خرید هر یک از دیگر برنامه ها، می توانید کلیک کنید. همچنین، خرید تمامی برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA نیز از اینجا،امکانپذیر است. برای حل معادله درجه سه، با دو روش برنامه نویسی کرده ایم. یکی روش عددی نیوتن و دیگری روش کاردانو-لاگرانژ است. روش کاردانو-لاگرانژ قادر به حل کُل انواع معادلات درجه سوم است و محدودیت های روش نیوتن را ندارد، و حتی جواب های موهومی را هم محاسبه و نمایش می دهد. برنامه حل معادله درجه دوم نیز، می تواند ریشه های معادله را، حتی در حالت موهومی ، محاسبه و به نمایش بگذارد. در ضمن، وبسایت سیسیان الکترونیک، نرم افزار آنلاین حل معادلات درجه سوم، به روش کاردانو - لاگرانژ را نیز طراحی و تولید نموده است، که از اینجا، قابل دسترسی است. نرم افزار آنلاین حل معادله درجه سه، کاملا رایگان است و مرجعی برای آزمایشِ نتیجه حلِ معادله درجه سه وارد شده به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، و بررسی صحت حل توسط ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، و نیز رفع نیاز کاربران وبسایت سیسیان الکترونیک، از نرم افزارهای نصبی و سنگین و پُرحجم و گران قیمتی نظیر متلب است.

خیلی عالیه واقعا اگر برنامه عمل کنه

بله،
تمامی برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ارائه شده در وبسایت سیسیان الکترونیک، بخوبی کار می کنند و بارها آزمایش شده اند و صدها نفر، قبلا برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA رو خریده و وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، خود کرده اند و ما به سوالاتی که داشته اند، در این وبسایت پاسخ دقیق داده ایم . ما برای حل ماتریس 3×3 و برای حل معادله درجه دو و برای حل معادله درجه سوم بر روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، برنامه نوشته ایم. همینطور برای جمع سه عدد مختلط با نمایش قطبی، و تبدیل اعداد قطبی ، و نیز برای محاسبه دترمینان ماتریس 3×3 با درایه های زاویه دار، یعنی درایه های مختلط ، برنامه داریم. برای اینکه قابلیت حل برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA رو آزمایش کنید، می توانید برنامه حل مقدار معادل دو مقاومت موازی را، که به طور رایگان، توی وبسایت گذاشته ایم، وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA کنید و با نحوه وارد کردن برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، آشنا شوید. با توجه به برنامه نویسی های گسترده وبسایت سیسیان الکترونیک، و تولید ، وارد کردن برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA بسیار آسان شده است. به طوری که می توان آن را به یک بازی کامپیوتری، شبیه دانست. برنامه حل مقاومت های موازی موجود در وبسایت سیسیان الکترونیک، بهترین و ساده ترین تمرین رایگان، برای شما خواهد بود تا، اولین برنامه را وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کرده، و آن را بیازمایید. سایر برنامه ها نیز، مشابه همین برنامه، عمل کرده و وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، خواهند شد.

یک دنیا ممنونم. چطور میتونم ازتون برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA رو خریداری کنم؟

خرید تمامی برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA بصورت یک جا و با یک تراکنش، با کلیک روی اینجا، میسر است. همچنین برای خرید تکی هر یک از برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، می توانید کلیک کنید. ، برای پرداخت کارت به کارت، یا آنلاین نیز، می توانید اینجا، کلیک کنید. هر طور شما ترجیح می دهید.


سلام وقتتون بخیر
میخواستم بپرسم معادله درجه دو رو با این ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، چجوری حل کنم؟

باید به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، برنامه وارد کنید تا معادلات درجه دو را برای شما حل کند. برای حل معادله درجه دو با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، برنامه نوشتیم. این برنامه قادر است ریشه های حقیقی یا موهومی معادلات درجه دوم را، محاسبه و روی LCD ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، به شما نمایش دهد. می توانید برنامه حل معادله درجه دوم را، از انتخاب و بخرید، سپس با کلیک روی ، به آسانی، وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کنید. بعد از آن که، برنامه حل معادله درجه دو را، وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کنید، تنها کافیست برنامه را فراخوانی و اجرا، و سپس ضرایب را به برنامه بدهید تا ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، آن را برایتان حل کند. جواب معادله درجه دوم، روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA در کسری از ثانیه محاسبه خواهد شد و برای شما به نمایش در خواهد آمد. حتی اگر ریشه های معادله درجه دومی که به آن می دهید، موهومی باشد، برنامه قادر به حل آن است و برای تمامی معادلات درجه دوم، جواب دقیق دارد.

هزینه اش چقدره؟

کمتر از شش هزار تومان است. قیمت هر یک از برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، در که به آن اشاره شد، به همراه راهکارهای پرداخت، عنوان شده است. ضمنا برای ورود به برنامه، کافیست روی نام هر یک از برنامه ها در کلیک نمایید، و یا اینکه برای ورود به هر یک از برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، ، کلیک فرمایید.


سلام یه راه ساده برای محاسبه معادله درجه 2 با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA میخوام؟ اگه کسی بلده راهنمایی کنه لطفا؟

سلام. راه ساده . باید برنامه حل معادله درجه دو را، وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کنید. با چند کلیک، بخرید، سپس کلیک کرده و وارد نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA بشوید. پس از وارد شدن برنامه حل معادلات درجه دوم، توی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، حل هر معادله درجه دومی، بسیار ساده خواهد بود. بعد از وارد کردن برنامه حل معادله درجه دومِ وبسایت سیسیان الکترونیک به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، فقط کافیست ضرایب A و B و C را به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود بدهید و یک دکمه را بزنید. سپس ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، درگیر فرمول پیچیده حل معادله درجه دوم خواهد شد و پس از کسری از ثانیه، ریشه های معادله درجه 2 شما را نمایش خواهد داد. اساسا برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، را برای این نوشته ایم که، کارهای پیچیده ای چون حل معادله درجه دو و معادله درجه سه را انجام دهند. همچنین حلِ ماتریس 3×3 . یا حلِ دترمینان ماتریس و یا رگرسیون و یا تبدیل اعداد قطبی به حقیقی و برعکس.
علاوه بر این ها، برای حل معادلات درجه دوم و سوم، برنامه های آفلاین و آنلاین نوشته ایم که نیازی به نصب و ثبت نام و پرداخت وجه ندارند. برای حل آنلاین معادلات درجه سه، می توانید اینجا کلیک کنید. همچنین برای حل آفلاین معادلات درجه دوم، می توانید اینجا کلیک و این برنامه ویندوزی را دانلود و اجرا کنید تا ریشه های هر معادله درجه دوم مد نظر شما را محاسبه و به شما نمایش دهد.

ممنون از باسخ صریح و سریعتون

خواهش می کنم
موفق باشید


سلام. از وبسایت خوب شما، متشکرم. برنامه حل معادله درجه دوم وبسایت شمارو خریدم و وارد ماشین حسابم کردم. خوب کار می کنه و باهاش چندین بار معادله حل کردم. سوال اینکه، ریشه هایی که ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، محاسبه می کنه و نشون می ده رو، با چه مرجعی مقایسه کنم تا مطمئن بشم برنامه درست کار کرده و درست حل کرده؟

با سلام و تشکر از ابراز لطف شما نسبت به وبسایت سیسیان الکترونیک، اولین راهکار، مقایسه با محاسبات دستی است که، بدیهیست، ولی زمانبر است. راهکار دیگر، استفاده از نرم افزار تخصصی متلب است، که این راه نیز، دردسرهایی همچون نیاز به نصب نرم افزار چند گیگابایتی متلب، فعالسازی آن و یادگیری طرز استفاده و ورودی دهی به آن را داراست. برای آسان کردن آزمایش برنامه حل معادله درجه دو برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، سیسیان الکترونیک، یک برنامه بسیار کوچک و سبک و کارا ساخته، که روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما قابل اجراست. به این ترتیب، می توانید ده ها معادله درجه دوم خود را، یک بار با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، و یک بار با این برنامه ، حل و نتایج را مقایسه کنید. مشخصات این برنامه در زیر تشریح شده و قابل دانلود است. همچنین، برای حل معادلات درجه سه، و عدم نیاز کاربران وبسایت سیسیان الکترونیک، به نرم افزار سنگین و حجیم متلب ، اقدام به تولید نرم افزار مخصوص حل آنلاین معادله درجه سه به صورت رایگان و بدون نیاز به نصب و ثبت نام کاربران، کرده ایم که از اینجا قابل دسترسی می باشد.

برنامه حل معادله درجه دوم سیسیان الکترونیک، برای کامپیوتر و لپ تاپ
برنامه حل معادله درجه دو
حجم برنامه 36 KB
زبان برنامه نویسی C
سیستم عامل مورد نیاز Windows XP, Windows7, Windows10
سخت افزار مورد نیاز 32 Bit
پیش نیازهای نرم افزاری ندارد
قیمت برنامه رایگان
همین حالا دانلود کنید
اجازه انتشار برنامه آزاد
قیمت سورس برنامه 25000 تومان
پرداخت آنلاین یا کارت به کارت
دروازه پرداخت معتبر
اجازه انتشار سورس برنامه ممنوع
قابلیت های برنامه
 • حل معادلات درجه دوم، چه در حالت تک ریشه، چه ریشه مضاعف، و چه ریشه موهومی.
 • نمایش دِلتا Δ به همراه جواب های معادله
 • ساخت یافته و واکنش دهنده به داده های غلط کاربر، مثل: A = 0
 • سرعت حلِ بسیار بالا با محیط کاربری ساده و روان
سیسیان الکترونیک

سلام مجدد بزرگوار منتظرم.در ضمن حل معادله درجه 3 رو هم بفرستین .هزینش رو واریز می کنم ممنون از شما

بله...حتما... هم اکنون، به ایمیل شما ارسال گردید.


برنامه حل معادلات درجه سه به روش کاردانو-لاگرانژ رو وارد ماشین حسابم کردم. داداش دمت گرم، خواستم تشکر کنم، عالی بود

این رضایت شما ، مایه افتخار ماست. سیسیان الکترونیک را به دوستان خود معرفی کنید. پیروز و تندرست باشید.


سوال تلفنی در مورد حل معادله درجه سه با ماشین حساب کاسیو fx-4500PA با استفاده از روش کاردانو-لاگرانژ

مهندس، من از کرج تماس می گیرم... رشته ام عمرانه... برنامه کاردانو لاگرانژ شمارو برای حل معادلات درجه سوم، خریدم وارد ماشین حسابم کردم. ولی داره برای معادله درجه 3 زیر، حل اشتباه می ده. در حالی که توی کلاسمون استاد جواب های دیگه ای بعنوان جواب این معادله درجه سه، به کار می بره. برنامه هاتون خرابه کار نمی کنه !

-3X3-990X2-81000X+1296000=0

با دورود و سپاس از تماس شما،
اول اینکه : سر و صدای محیطی شما آنچنان بالا است که، می توان بسادگی فهمید، دست کم، سه کودک، همین حالا، در حال بالا رفتن از سر و کول شما هستند، و نیز، صدای بسیار بلند شبکه چهار سیما، از تلویزیون شما، به این حجم از نویز محیط افزوده است ، طوری که به سختی می شد فهمید سوال شما چیست؟ ولی خب خوبی اش این است که می شود فهمید شما تنها بیننده شبکه چهار هستید!!!!
دوم اینکه : درس خواندن در رشته های فنی مهندسی، در چنین سر و صدایی، و در چنین شرایطی، اصلا مقدور نیست و باید بدانید که، علت اینکه برنامه کاردانو لاگرانژ روی ماشین حساب شما کار نکرده، دقیقا همین فقدان تمرکز شما در وارد کردن کلید های ماشین حساب مطابق با نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو 4500 بوده است. دلیل دیگر البته، تلاش شما ، برای نوشتار دکمه ها ، همزمان با این همه سر و صدا، و همزمان با این همه حواس پرتی است.
و اما جواب شما :
بعنوان جواب باید اشاره و تاکید کنم که، معادله مورد اشاره شما یعنی -3X3-990X2-81000X+1296000=0دارای سه ریشه به شرح زیر می باشد :

X1= 13.634144035838
X2= -171.81707201792 + i 46.519363480231
X3= -171.81707201792 - i 46.519363480231

بر اساس گزارش اشتباه شما، و ادعای غلط شما در مورد حل اشتباه در مورد نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PAدر وبسایت سیسیان الکترونیک، و روش حل معادله درجه سوم با روش کاردانو-لاگرانژ، ما دوباره برنامه را وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PAکردیم، و معادله -3X3-990X2-81000X+1296000=0را عینا با ماشین حساب کاسیو fx-4500PAنیز حل کردیم و به همین سه ریشه با دقت بسیار بالا رسیدیم، که سندش نیز اینجاست و قابل مشاهده است .
پس بنابراین، شما و استاد شما ، در اشتباه بوده اید و در محاسبات خود خطا داشته اید، نه برنامه های وبسایت سیسیان الکترونیک برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA. همیشه این را بدانید که استاد شما، هر آنچه تدریس می کند، و هر مهارتی که دارد، خالی از خطا نیست و ممکن است در محاسباتش اشتباه کند. ایشان در مرکز کره زمین نیست تا مرجع حل معادلات درجه سه باشد. وانگهی شما نباید چشم بسته هر عددی را که استاد داد می پذیرفتید.
بهتر بود ابتدا سکوت و تمرکز را برای خودتان فراهم می کردید، سپس برنامه را وارد ماشین حسابتان می کردید، و اگر کار نکرد، دوباره وارد می کردید، و تمرکزتان را برای هیچ کار دیگری به جز زدن دکمه های ماشین حساب مطابق با نرم افزار آنلاین وبسایت سیسیان الکترونیک، از جمله نوشتن دکمه ها روی کاغذ، هدر نمی دادید، تا برنامه حل معادله درجه سه کاردانو لاگرانژ، با همین کیفیت که اینجا کار می کند، روی ماشین حساب شما نیز نصب می شد و کار می کرد.
حالا هم می توانید اینجا کلیک کنید تا، به نرم افزار آنلاین حل معادله درجه سه، وصل شوید و هر معادله ای که دارید را آنجا رایگان حل کنید.
همچنین دیدن این ویدئو به شما توصیه می شود تا به میزان دقت حل معادله درجه سه با روش کاردانو لاگرانژ بر روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA پی ببرید.


دوست عزیز در حل معادله درجه 3 اپسیلون X. H چی هستندچه مقدار بدیم ؟

شما، برنامه حل معادله درجه 3 ، با روش نیوتن را خریده اید، که آن پارامترها را از شما می خواهد. بهتر است برنامه حل معادله درجه سه با روش کاردانو - لاگرانژ را جایگزین کنید، که فقط ضرایب A,B,C,D معادله درجه سه را از شما می خواهد. با این حال اگر می خواهید از روش نیوتن استفاده کنید، باید بدانید : اصولا معادله درجه سه، و بالاتر، روش حلِ پیچیده ای دارند ، و روش های حل ارائه شده برای معادله درجه سوم بسیار پیچیده است. بهترین روش حل معادله درجه سه، روش کاردانو است. ولی اسحق نیوتن ، با روشی عددی و هندسی، توانسته راهکاری ارائه دهد، که برای به دست آوردن برخی معادله های درجه سوم، کاراست. همچنین، حکیم عُمرِ خیامِ نیشابوری ، آن منجم و ریاضیدان گرانقدر و ایرانیِ اواخر قرن چهارم و ابتدای قرن پنجم هجری، توانست راهکاری فراگیر برای حل معادلات درجه سوم بیابد که فرمول ایشان نیز بسیار پیچیده است. هر چند برنامه نویسی آن توسط سیسیان الکترونیک، انجام شده است. همچنین حکیم عُمرِ خیامِ نیشابوری ، راه حل های مبتنی بر هندسه مقاطع مخروطی را نیز، پیشنهاد داد و برای طیفی از معادلات درجه سوم، قابل استفاده است. سایر دانشمندان و ریاضیدانان مثل کاردانو و لاگرانژ نیز، سال ها پس از خیام، توانستند راه های مشابه ولی غیر هندسی برای آن بیابند. روش نیوتن نیز هندسی است. باید بدانید در روش هندسی ، تنها ریشه های حقیقی قابل یافتن می باشند. نه ریشه های موهومی معادله. به هر حال، راهکار نیوتن، شرط های زیر را داراست:

 1. ریشه، می بایستی در بازه مورد نظر، یگانه باشد یعنی تابع y=f(x) در فاصله [a,b] پیوسته است
 2. می بایستی مطمئن شد چنین بازه ای، موجود است f(a).f(b) < 0
 3. ∀x∈[a,b] و f'(x)≠ 0
 4. همچنین لازم است f"(x) در فاصله مزبور تغییر علامت ندهد

پس، در شروع اجرای برنامه حل معادله درجه سه با روش نیوتن، روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، باید علاوه بر تعیین ضرایب معادله درجه 3 خود ، شامل ABCD ، به ترتیب ، یک بیشینه خطای مورد قبول برای شما، به نام EPSILON ، یک نقطه شروع بازه تابع روی محور ایکس ها، به نام X0 ، و نیز یک گام حرکت روی محور ایکس ها، با نام H ، برای این برنامه تعیین کنید. در برنامه حل معادله درجه سه به روش نیوتن، که سیسیان الکترونیک برای ماشین حساب کاسیو نوشته است، شما باید، هم اپسیلون را برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود تعیین کنید، هم بازه مُشتق گیری را. اپسیلون هم، یک عددیست بزرگتر از صفر و نامنفی و کوچتر از یک و بازه مُشتق گیری، به شما و معادله شما بستگی دارد. روش عددی نیوتن به این ترتیب است که، شما یک نقطه روی معادله خط را تعیین می کنید. سپس یک جزء کوچک از آن فاصله می گیرید. از به هم پیوستن این دو نقطه، یک خط راست تشکیل می شود. محل تلاقی خط راست با محور x ها، یگ گام به سمت ریشه نزدیک است. پس در معادله قرار داده می شود و یک نقطه y به دست می آید. دوباره در آن نقطه، عملیات مشتق گیری انجام می شود، که قطعا، یک گام دیگر به ریشه نزدیک شده است. از نظر تئوری، در بینهایت تکرار این فرآیند، به ریشه دست می یابیم. اما برای همه توابع، جوابگو نیست. در عمل، گاه با چهار تکرار، گاه با ده تکرار، و گاه با صد تکرار عملیات، به ریشه معادله دست خواهیم یافت . باز هم اگر متوجه نشدید ، می توانید اینجا را مطالعه کنید. همچنین اگر برنامه روش نیوتن برای شما کارایی ندارد، می توانید از برنامه حل معادله درجه سه به روش کاردانو-لاگرانژ که در قرار دارد، استفاده کنید، که برای تمامی معادلات درجه سه کارایی دارد و جوابگوست. و تنها چیزی که از شما می خواهد، ضرایب ABCD است. حالا برنامه حل معادله درجه سه روش نیوتنِ وارد شده در ماشین حسابتان را یک بار دیگر مرور کنید و از اشتباه نبودن داده های ورودی، مطمئن شوید. سپس ضمن مرور موارد بالا، یک عدد مناسب برای اپسیلون، و یک عدد مناسب برای نقطه شروع مُشتق گیری، و یک عدد مناسب برای انتهای بازه مُشتق گیری، که پس از اجرای برنامه در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، از شما خواسته می شود، وارد کنید. بسته به نوع معادله درجه سه شما، و گام مُشتق گیری که مشخص می کنید، محاسبه جواب معادله درجه سه، با روش نیوتن، توسط ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، ممکن است بین چند ثانیه، تا چند دقیقه، به طول بیانجامد. اگر گام مُشتق گیری بسیار کوچک باشد، و بازه مُشتق گیری بسیار بزرگ، ممکن است محاسبه جواب معادله درجه سه شما، به طول بیانجامد. اگر خواستید نتیجه محاسبات ماشین حساب را، با ریشه های معادله درجه سه خود، مقایسه کنید، می توانید اینجا کلیک کنید و معادله خود را بصورت آنلاین حل کنید و بررسی کنید که آیا جواب محاسبه شده در روش نیوتن، نزدیک به جواب نهایی روش کاردانو-لاگرانژ هست یا خیر؟ و چقدر اختلاف دارد. برای مقایسه حل معادلات درجه سوم، بر روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA با استفاده از برنامه کاردانو لاگرانژ وبسایت سیسیان الکترونیک روی اینجا کلیک کنید.

دوست عزیز حل معادله برنامه ارور میده و در قسمت Yروی 2 Y=APXy3+BP2+CP+D من یک معادله درجه 3 دارم نه اپسیلون دارم نه x. نه H

شما می باید اینجا را مطالعه فرمایید. این خطا به دلیل آن است که، قبل از زدن کلید 3 موجود در متن برنامه، کلید ماشین حساب را بزنید. در واقع آن 2، توان دو است نه عدد دو.
در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA وقتی کلید توان 2 را بزنید، 2 مربوط به آن، که در LCD به نمایش در می آید، کمی کوچکتر از عدد 2 ماشین حساب است.
توجه داشته باشید که:
اولا یک معادله درجه سه، دارای ضرایب A و B و C برای X است، که X مجهول معادله است و نبایدم شما ایکس را داشته باشید. دوما، همانطور که در وبسایت سیسیان الکترونیک نوشته شده، و همانطور که موقع خرید برنامه ، عنوان آن را دیده اید، روش حل این برنامه، روش عددی نیوتن است. یعنی هندسی است. یعنی، مبتنی بر عدد و هندسه است. یعنی با مُشتق گیری های مکرر و جمع زدن نهایی حاصل هر بار محاسبه، جواب معادله درجه سه را، در بازه هندسی مشخص شده توسط کاربر به دست می آورد. پس ایکس صفر، نقطه شروع برای محاسبه جواب معادله است و با مجهول ها فرق دارد. و H نقطه انتهای مُشتق گیری است، که کاربر باید آن را تعیین کند.
پیشنهاد می کنیم اینجا را مطالعه فرمایید. فرم کلی یک معادله درجه سه ، به شکل زیر است:

Ax3+Bx2+Cx+D=0

اکنون با دانستن این ها، به طور مثال، می توانید یک معادله درجه سه به ماشین حساب بدهید به شکل زیر:

x3+3x2-5x-2=0

خب واضح است که در مثال بالا، ضرایب معلوم معادله هستند، و X با توان سه و دو و یک، مجهول معادله. و بدیهیست در مثال بالا، داریم:

A=1
B=3
C=-5
D=-2

برای معادله درجه سوم مثال بالا، سه ریشه حقیقی وجود دارد که عبارتند از:

X1= 1.43931167168
و
X2= -4.10043198581
و
X3= -0.338879685873

که برنامه حل معادله درجه سوم به روش عددی نیوتن ، بسته به بازه ای از تابع که انتخاب می کنید ، ممکن است یک ریشه را نمایش دهد . ممکن هم هست ریشه ای را نیابد، که در این صورت، باید نقطه شروع یا همان X0 را تغییر دهید و نقطه شروع دیگری انتخاب کنید. بهتر است اعدادی مثل 1,2,3,... یا -1,-2,-3,... را به عنوان X0 های دیگر، برگزینید و محاسبه را تکرار کنید. به هر حال، اگر فرم کلی معادله درجه سه شما، اینطور نیست، حل نخواهد داشت. و اگر فرم کلی معادله درجه سه شما، اینطور نیست، پس برنامه حل معادله درجه سه با روش نیوتن، نیز برای آن حلی ندارد. بهتر است از روش خیام، یا روش کاردانو-لاگرانژ استفاده کنید. برنامه حل معادله درجه سه به روش در وبسایت سیسیان الکترونیک، به طرز جداگانه به فروش می رسد و برنامه ای مجزا دارد. به هر حال، بدهیست داشتن x ، یعنی داشتن ریشه معادله. حالا برای اینکه، بتوانید برنامه حل معادله درجه سه را ، آزمایش کنید، همان مثال بالا را در نظر بگیرید و بیایید تا یک بار، اعدادِ ورودی به ماشین حساب را، با همدیگر وارد و نتایج را بررسی کنیم.
برنامه حل معادله درجه سه به روش نیوتن را با زدن کلید فایل روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود اجرا کنید.
سپس ، ضرایب A=1 , B=3 , C=-5 و مقدار ثابت D=-2 را وارد کنید.
سپس به ازای اِپسیلون EPSILON که برنامه روش نیوتن، از شما می خواهد، بدهید : ده به توانِ منفی چهار 10-4 که می شود 0.0001
سپس به ازای X0 که ماشین حساب کاسیو fx-4500PA از شما می خواهد، مثلا بدهید 1 و به ازای H ، بدهید یک دهم 0.1
حالا پس از وارد کردن مقادیر بالا، و زدن کلید ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شروع به محاسبه می نماید

[←0←1←0←1←0←1←0←1←0←1←0←1←0←1←0←1]

و چون روش حل، روش عددی نیوتن است، حل آن چند ثانیه طول می کشد و جوابِ X = 1.439329028 در صفحه ماشین حساب، به نمایش در می آید. این جواب، تنها 0.00001735632 با X1 = 1.43931167168که جواب دقیقِ آن معادله درجه سه است، اختلاف دارد، که اختلافی بسیار اندک و قابل قبول است. دو ریشه دیگر نیز برای آن معادله درجه 3 موجود است که، برای یافتن آن جواب ها، باید X0 های متناسب دیگر، به برنامه داده شود. اگر با توضیحات بالا، باز هم نتوانستید درک کنید که ، ماشین حساب و برنامه نوشته شده، چگونه به جواب می رسند، شما می باید صفحه یازده از کتاب محاسبات عددی به تالیف پروفسور بهمن مهری، از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر را مطالعه فرمایید. یا از منابع مشابه دیگر، مثل کتابهای ریاضیات توماس ، بهره بگیرید. ضمن اینکه، جواب معادله درجه سه به روش عددی نیوتن ، همواره تقریبی است و تابع معادله درجه سه، در بازه مشخص شده، نباید تغییر علامت بدهد. این ها جزء الزامات روش حل معادله درجه سوم، روش عددی نیوتن ، می باشند. نیوتن دانشمندی بود که جهت حل معادله درجه سه، این راهکار را ارائه کرده است و به روش نیوتن رافسون معروف است. راه حل های جبری و رادیکالی و مقاطع مخروطی نیز توسط سایر دانشمندان از جمله حکیم عمر خیام نیشابوری، جهت حل معادله درجه سوم ارائه شده اند، ولی هم پیچیده ترند، هم اینکه به صورت جداگانه در به معرض انتخاب شما کاربران گرامی قرار گرفته که به سادگی می توانید تهیه کنید و مجبور به تعیین متغیر های اضافه روش نیوتن، برای حل معادله درجه سه خود نباشید. شایان ذکر است که روش کاردانو-لاگرانژ بدون نیاز به هیچ پارامتر اضافه ای، تنها با تعیین ABCD یک معادله درجه سه، می تواند کُل معادلات درجه سوم را، روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما حل کند. توصیه می کنیم برنامه روش کاردانو-لاگرانژ را به جای روش نیوتن بخرید و وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کنید. پیشاپیش، می توانید برنامه حل معادله درجه سه به روش کاردانو-لاگرانژ را، با کلیک روی اینجا ، و حل معادلات درجه سوم خود، با این نرم افزار آنلاین، بیازمایید.


سلام
من رشتم الکترونیک میخواستم ببینم این ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، برای رشته ام مناسبه؟

کاملا
کاملا مناسب است.
برای دروسی مثل مدارهای الکتریکی 1 و 2 ، الکترونیک ، و حتی ریاضی ها و فیزیک ها ، همینطور درس محاسبات عددی ، ریاضی مهندسی،
حتی تبدیل اعداد، به درد درس مدارهای منطقی هم می خورد. برنامه محاسبه مقاومت های موازی و خازن های سری را، که قرار داده ایم، دقیقا برای کاربران رشته الکترونیک، برق و مخابرات نوشتیم. نسخه آنلاین برنامه محاسبه مقدار دو مقاومت موازی نیز، .
ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، برای سایر رشته های مهندسی مثل مکانیک و عمران و صنایع و شیمی و نفت و پلیمر و معماری و بیوشیمی و غیره هم، ماشین حسابیست بسیار کارآمد
آیا تا به حال از ماشین حساب کاسیو fx-4500PA استفاده کردید؟

دارم اما نتونستم ازش خوب استفاده کنم می خواستم عوضش کنم

نه عوضش نکنید
ماشین حساب کاسیو fx-4500PA برای رشته های فنی مهندسی، بسیار مناسب است.
با برنامه های حل ماتریس و تبدیل عدد قطبی به دکارتی، و همینطور حل معادله درجه دوم، و برنامه حل معادله درجه سوم، می توان مدارهای الکتریکی دو طبقه و سه طبقه پیچیده را حل کرد . محاسباتی که به صورت دستی، خیلی زمانبر است و خطای زیادی به بار می آورد، و زمانِ طلایی امتحان را، می کُشَد. به هر حال، تصمیم با شماست

برنامه های الکترونیکش چقدر هزینه داره؟

فهرست برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA و قیمت هر برنامه و نحوه پرداخت برای آن، . برای رشته الکترونیک، تمامی برنامه هایی که نوشتیم، لازم می شود. ولی از طرف ما هیچ اجبار در کار نیست. می تونید تک برنامه انتخاب کنید. و هر کدام را که لازم دارید خرید کنید تا رمز ورود برنامه را به شما ارسال کنیم.

کُل برنامه هاش چند تاست؟
میشه اسماشو بدین؟

کُل برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA که توسط سیسیان الکترونیک تهیه و تدوین و نوشته شده، .
اولین برنامه، یعنی برنامه محاسبه مقدار 2 مقاومت موازی، به رایگان در اختیار شما قرار گرفته است و نسخه آنلاین برنامه محاسبه مقدار مقاومت های موازی نیز، اینجاست . لینک پرداخت هر برنامه در ردیف مربوط به همان برنامه هست. برای ورود به هر برنامه نیز، کافیست روی نام همان برنامه کلیک کنید ، و یا کلیک نمایید.

دارم برنامه مقاومت ها رو وارد میکنم ببینم چه جوریه؟

بله... بفرمایید...وارد کنید... آزمایشش کنید
نتیجه محاسبه روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، باید با نتیجه حل توسط این نرم افزار آنلاین ، یکسان باشد. اگر تفاوت داشت، باید برنامه رو خط به خط، دوباره بررسی کنید

الان من برنامه رو وارد کردم اما جواب نمیده

چه خطایی می دهد؟ آیا برنامه اجرا می شود یا خیر؟

نه

اگه اجرا می شود، چه اعدادی به عنوان ورودی، به برنامه می دهید؟ یا اگر اجرا نمی شود، به طور قطع یک جای برنامه ایراد دارد، که روی همانجا خطا ظاهر می کند. با زدن کلید راست پیما می توانید بپرید به همانجای برنامه که ایراد دارد. ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما نوع خطا را می نویسد، که آیا Syntax Error یا Match Error یا Memory Error هست یا خطاهای دیگر. آیا موقع وارد کردن برنامه، جملات هدف، در صفحه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، ظاهر می شد؟
در جریان برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA توسط نرم افزار آنلاین وبسایت سیسیان الکترونیک ، دقیقا به شما اعلام می شود که با زدن هر خط از برنامه، باید چه عبارتی روی صفحه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، ظاهر شود. آیا جملات ریاضیاتی ای که روی صفحه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ظاهر می شد، مطابق با چیزی که توی نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، به شما نشان داده شد، بود؟
حدس ما این است که، شما یک کاراکتر یا یک دستور را، اشتباه وارد کرده اید . ممکن است ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، کلید مربوط به آن دستور یا آن کاراکتر را، به دلیل سفتی و سختی کلید، یا سرعت در زدن کلید ها، جا انداخته باشد، یا نگرفته باشد. بهتر است دوباره برنامه را وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کنید.
اینطور که من می بینم، شما در حال دیدن سایت ما، با مرورگر فایرفاکس هستید. البته با این مرورگر مشکلی نداریم. ولی سعی کنید با مرورگر گوگل کروم هم ، نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA را باز کنید و دوباره برنامه را به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود بدهید.

نحوه اجرای برنامه چه جوریه؟

نحوه فراخوانی و اجرای برنامه در انتهای نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، به شما نشان داده می شود. به هر حال، برای فراخوانی و اجرای هر یک از برنامه های وارد شده به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، کافیست ابتدا کلید سپس کلید را بزنید. اگر برنامه مورد نظر برای اجرا، اولین برنامه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما نیست، باید چندین بار کلید را بزنید تا نام برنامه مورد نظر شما، روی صفحه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ظاهر گردد. سپس باید کلید را بزنید تا برنامه اجرا گردد. به محض اجرای هر برنامه، ماشین حساب کاسیو fx-4500PA از شما داده های ورودی مسئله، مثل مقاومت اول و دوم، یا ضرایب معادله، یا درایه های ماتریس، و یا هر پارامتر دیگر مربوط به صورت مسئله را، از شما می پرسد. بعد از وارد کردن آخرین داده و زدن کلید ماشین حساب کاسیو fx-4500PA عملیات محاسبه را شروع کرده، و در نهایت جواب های مسئله را به شما نشان می دهد . فراموش نشود بعد از ورود هر داده مسئله باید کلید را فشار دهید تا عدد، وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شود و محاسبات مربوطه اش انجام پذیرد.

فهرست برنامه ها روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA نمیاد

حتما برنامه رو ذخیره نکرده اید و ناقص مسیر رو طی کرده اید . با کلیک روی برگردید به ابتدای نرم افزار آنلاین برنامه دهی، به مرحله یک، و آن را از ابتدا، به طور دقیق طی کنید. مواظب باشید کلیدی را جا نیاندازید. هر کلیدی که نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA به شما نشان می دهد را، به دقت روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود بفشارید. و مسیر وارد کردن برنامه رو ، از اول ، به طور دقیق طی کنید

دارم همین کارو میکنم

از آنجا که تمامی برنامه های نوشته شده برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، پس از تولید و برنامه نویسی، بارها و بارها روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ما، آزمایش شده، و نیز بارها مشتریان قبلی آن را آزمایش کرده و جواب گرفته اند، مشکل از نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA نیست. لابد شما کلیدِ یک کاراکتر یا یک دستور را جا انداخته اید یا اینکه مرورگرتان به درستی نشانش نداده است (که البته این مورد نیز بسیار بعید است) . به هر حال، رفع عیب برنامه ها، طبق روال، مُیَسَر می باشد . روالش هم زدن کلید راست پیما بعد از بروز خطا روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA است.

چهار خطشم تو لاین یکه؟

نخیر.
هرگز چهار خط برنامه توی یک لاین جای نگرفته است . ابتدای هر خط، کلید دسته پایین زده می شود که برنامه را به خط بعد می برد و سطر بعدی باید در جای خودش نوشته شود . در انتهای هر خط نیز، باید کلید را مطابق آنچه در نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA می بینید، بزنید و سپس به خط بعدی بروید. اگر این کار را نکنید، آن خط از برنامه ذخیره نمی گردد و برنامه، روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، قطعا کار نخواهد کرد.

کلید پایین رو میزنم. به سطر بعد نمی ره. همه رو پاک میکنه

نه . پاک نمی کند کلید ها را عینا مطابق آنچه در نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA می بینید بزنید. ضمنا آخر هر خط کلید فراموش نشود. هر بار به این کلید برسید، نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، آنچه باید روی صفحه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA تشکیل شده باشد را، به شما نشان خواهد داد. اگه فکر می کنید برنامه درست وارد نشده، با زدن کلید می توان رفت به خطوط بالایی و بقیه سطر های وارد شده را دید و دوباره بررسی کرد . ولی باید باز برگردید به همان نقطه اولیه که سر سطر هست . نباید عددی یا چیزی را وسط خطوط نوشته شده، اشتباها بزنید . وگرنه برنامه درست کار نخواهد کرد . البته اصلا نباید نگران باشید. چون در پایان برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA توسط نرم افزار آنلاین برنامه دهی، مراحل فراخوانی و آزمایش برنامه روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما، با داده های نمونه، به شما نمایش داده می شود. طبیعتا اگر چیزی یا موردی را اشتباه زده باشید، در همین جا، کشف می گردد. همچنین با چند بار آزمایش اعداد مسئله های مختلف به عنوان ورودی، و همینطور مقایسه جواب ها با برنامه آنلاین که توی سایت گذاشتیم، می توانید از درست کارکردن برنامه، بر روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، اطمینان حاصل کنید .

مهندس؟ برنامه هارو پیدا نکردم تو سایت

فهرست برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA هستند. هر کدام که بخواهید می توانید با کلیک روی اینجا به صورت پرداخت آنلاین یا پرداخت کارت به کارت بخرید. همچنین، برای خرید همه برنامه ها بصورت یکجا، می توانید اینجا کلیک کنید.

لیست برنامه هارو منظورم بود.
آیا بقیه برنامه ها هم مثل برنامه مقاومته کار میکنه؟

بله
همه برنامه هایی که برای ماشین حساب کاسیو fx-4500PA نوشته ایم، کار می کنند و جواب پس داده اند.
اگر کار نکردند می توانید به پشتیبانی وبسایت سیسیان الکترونیک ایمیل بفرستید یا تماس بگیرید تا راهنمایی بشوید و از برنامه روی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود، رفع عیب کنید، یا اینکه پاک کنید و برنامه را دوباره وارد ماشین حساب کاسیو fx-4500PA خود کنید . تمامی برنامه ها آزمایش شده و دقیق اند . با این حال رفع باگ های شما، ممکن هست نیاز به چند راهنمایی داشته باشد . همه برنامه ها واضع و مشخص و روشنند . همانطور که گفتیم، همه برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA هستند. می توانید کلیک کنید تا فهرست برنامه ها و قیمت ها را ببینید. برای ورود به هر برنامه نیز، کافیست روی نام همان برنامه ، یا روی کلیک کنید.

الان (ساعت 23:24 دقیقه) خرید کنم برام میفرستید؟

بله می فرستیم ... کدام برنامه ماشین حساب کاسیو fx-4500PA را نیاز دارید؟

با این برنامه ها بازم فضای خالی میمونه؟

نه چندان . در واقع ماشین حساب کاسیو fx-4500PA شما کاملا پُر خواهد شد . البته باید بگوییم که، دیگه فرمولی هم باقی نمی ماند که لازمتان بشود . مگر اینکه بخواهید رشته الکترونیک را، همزمان با رشته مثلا مکانیک سیالات بخوانید‼

من الان خریدم تکمیل میکنم

بسیار خوب... مشکلی نیست . دقت کنید اگر تمامی برنامه هارو می خواهید، باید روی اینجا کلیک کنید.

کُلِ برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA رو خریدم
دستتون درد نکنه

خواهش می کنم . تا دقایقی دیگر، شماره تراکنش فعالسازی شده، و رمز ورود به نرم افزار آنلاین برنامه دهی به ماشین حساب کاسیو fx-4500PA به ایمیل شما، ارسال خواهد شد . لطفا ایمیل خود را بررسی کنید.


کار با اعداد پرکاربرد در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA

سلام آیا ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، عدد نِپِر n داره؟ چه جوریه؟

بله عدد نِپِر دارد. برای به دست آوردن عدد نِپِر و به کاربردن آن در محاسبات خود، کافیست کلیدهای و و و را فشار دهید. در این صورت، خروجی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA به صورت زیر است:

e1
2.718281828

در هر جای محاسباتتان که لازم باشد، می توانید به این شکل و با این دقت، از عدد نِپِر موجود در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA استفاده نمایید.

ممنون. عدد پی π چطور؟ داره؟ استفاده از عدد π ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، چه جوریه؟

بله ماشین حساب کاسیو fx-4500PA عدد π نیز دارد. برای آوردن عدد π ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، کافیست کلیدهای و و را بزنید. در این صورت خروجی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA به شرح زیر خواهد بود:

π
3.141592654

سپس می توانید از این عدد π در هر جای محاسبات خود استفاده کنید. نکته قابل تذکر در این مورد این است که، باید توجه داشته باشید قبل از به کاربردن عدد π در محاسبات خود، به مقیاس محاسبات زاویه در ماشین حساب کاسیو fx-4500PA دقت کنید. این مقیاس محاسباتی، می تواند یکی از سه حالت درجه یا رادیان یا گرادیان باشد.


برای نظر دهی در مورد برنامه های ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، و طرح سوال و جواب، به ایمیل ما ✉  ciciyan.electronic@gmail.com  ✉ نامه الکترونیکی ارسال کنید. در اولین فرصت، به ایمیل ها پاسخ داده خواهد شد. در صورتی که می خواهید ضمن طرح سوال، تصویری نیز ارسال کنید، تصویر شما کوچک و کم حجم باشد. لطفا تصویر با حجم بیش از 300 کیلوبایت ارسال نفرمایید. برای کاهش حجم تصویرها، می توانید از نرم افزار Paint یا Photoshop استفاده کنید.

برای بازگشت به صفحه فرمول نویسی ماشین حساب کاسیو fx-4500PA ، کلیک کنید.